SLS технологія 3D друку: головні особливості і переваги

Селективне лазерне спікання (SLS) — різновид 3D друку, який підходить для створення прототипів та робочих деталей. Готові вироби — міцні та довговічні. Технологія друку SLS базується на використанні лазерного променя, який пошарово спікає полімерний порошок. Доступність сировини, невисока собівартість та можливість друкувати невеликі тиражі виробів — переваги SLS.
SLS технологія 3D друку: етапи
Принцип тривимірного друку за технологією селективного лазерного спікання:
  1. На робочу поверхню наносять шар порошку, де він нагрівається до заданої температури. Промінь лазеру у визначених місцях нагріває матеріал до температури плавлення (або близької до неї). Після цього матеріал застигає. Частини, які не пройшли нагрівання, виконують функцію підтримки виробу. Коли цикл завершується, робоча платформа опускається на глибину шару (від 0,05 до 0,2 мм) і процес повторюється до повної готовності моделі.
  2. Друкований виріб залишається у камері для застигання: це захищає його від деформації.
  3. Модель дістають, очищають від порошку, проводять обробку поверхні. Залишки матеріалу в більшості випадків можна використати для нового друку.
Лазерне спікання підходить для виготовлення деталей зі складною геометричною формою. Готові вироби міцніші за аналогічні моделі, виготовлені методом литтям під тиском. Технологія SLS підходить для формування пластмасових, керамічних, скляних і металевих деталей з різними механічними характеристиками.

Матеріали для SLS друку

Найбільш часто для технології друку SLS використовують нейлон. Властивості матеріалу: механічна стійкість, біосумісність, гіпоалергенність, стійкість до ультрафіолетового впливу, жорсткість. Нейлон 12 підходить для SLS друку стандартних виробів, до характеристик яких не висувають суворих вимог. Нейлон 11 підходить для виробництва прототипів і деталей з підвищеним коефіцієнтом зносостійкості і пластичності. 
Вказані матеріали — однокомпонентні. SLS технологія 3D друку також передбачає використання порошків, які складаються з двох компонентів. Це може бути полімерна основа і додаток, який надає виробу більшої міцності, гнучкості та інших потрібних характеристик.

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

Переваги технології SLS друку
На SLS принтері можна друкувати деталі зі складною конфігурацією: з виступаючими елементами, отворами, внутрішнім наповненням. Технологія друку підходить для виготовлення прототипів і виробів для повноцінної експлуатації. Лазер — більш точний інструмент, ніж робочі елементи інших принтерів (наприклад, FDM). Є можливість одночасного друку декількох виробів: кількість залежить від розмірів робочої платформи.
Нейлон і композити спікаються майже зі 100%-ю щільністю. Це пояснює міцність готових виробів. Технологія друку SLS — найбільш ефективна серед всіх адитивних методів. Це пояснюється:
  • швидкістю лазерного спікання;
  • можливістю одночасного друку декількох виробів;
  • доступною вартістю нейлону (це найдешевший матеріал для 3Д друку);
  • скороченим терміном постобробки (завдяки відсутності підтримок).
Використання 3D друку за технологією SLS
У промисловості SLS друк використовують для створення нових продуктів: отримані методом друку прототипи можна використовувати для легкого проєктування і тестування.
Міцність матеріалу дозволяє використовувати готові вироби у різних сферах. Це можуть бути частини механізмів, побутові вироби, елементи кріплення. Біосумісність нейлону дає можливість друкувати продукцію медичного призначення: від протезів до хірургічних інструментів.
Зацікавив SLS друк? Щоб проконсультуватися з інженером щодо вашого проєкту, заповніть форму зворотного зв’язку прямо зараз!

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

3D Tech ADDtive співпрацює з: