3D друк SLS (Selective Laser Sintering або селективне лазерне спікання) — найбільш поширена адитивна технологія. Принцип базується на точковому спіканні лазерним променем пластикових порошків з різними додатковими компонентами. Потужність лазера в сучасних принтерах становить від 30 до 200 Вт.
Процес 3D друку за технологією SLS
Робота починається з розігрівання матеріалу до температури, наближеної до точки плавлення. Це необхідно, щоб підготувати порошковий 3D принтер до швидкої роботи. Наступні етапи:
- Порошок подається до камери побудови та розрівнюється валиком до товщини мінімально можливого шару.
- Промінь лазера спікає шари порошку у точках, які співпадають з перетином 3Д моделі.
- Подається наступний шар порошку, а камера побудови трохи опускається. Процес повторюється аж до отримання готового виробу.
SLS 3D друк ведеться на принтерах з гнучкими налаштуваннями. Залежно від проєкту, регулюються параметри температури, глибини, часу впливу. Є можливість налаштувати роботу тільки з перехідними межами або ж вести спікання по всій глибині виробу. Після завершення 3Д друку може знадобитися постобробка виробу: шліфування або полірування. Але сучасний 3D друк методом SLS забезпечує гладкість поверхонь, тому потреба у постобробці найчастіше не виникає.
Де використовують 3D друк SLS?
Технологію селективного лазерного спікання використовують у таких галузях:
- машинобудування;
- авіакосмічна промисловість;
- будівництво;
- ливарництво;
- архітектура;
- дизайн;
- мистецтво.
Зокрема, 3D друк SLS використовують для виготовлення функціональних прототипів, малосерійної продукції, моделей (форм) для лиття, деталей обладнання, а також труб, шлангів, ізоляційних шайб, прокладок.

Переваги технології SLS
Головна особливість селективного лазерного спікання — можливість друкувати вироби зі складною геометрією без підставок для підтримки. Цю функцію виконує сам матеріал друку: порошок, на який не вплинув лазерний промінь. Ця особливість полегшує процес друку складних деталей, які неможливо виготовити стандартними методами. Виключений ризик пошкодження готового виробу. Є можливість оптимізувати виробничі витрати.
Інші переваги SLS технології:
- після завершення друку можна зібрати порошок, що залишився: до 50% матеріалу підходить для повторного використання;
- доступний друк одразу декількох виробів: тому SLS вважають найкращою технологією для серійного виробництва.
Для 3D друку за технологією SLS використовують пластикові порошки з додатковими компонентами:
- поліамідні порошки (PA11, PA12, TPU);
- модифіковані порошки (склонаповнені, керамонаповнені);
- BIO-сумісні поліаміди.
Вибір матеріалів великий: є можливість отримати прототип з необхідними характеристиками витривалості, температурної стійкості, міцності. Так як матеріал в процесі друку проходить повне розплавлення, швидкість виготовлення висока: в середньому 20 мм/год. Для порівняння: середня швидкість друку за SLA-технологією — 5 мм/год.
У сучасних 3Д принтерів — великі камери побудови: до 1 метра. Тому за необхідності можна надрукувати великий виріб або одночасно отримати невелику партію. У готових прототипів — якісні механічні характеристики. Вони міцні, гнучкі, термічно стабільні, деталізовані. Тому отриману продукцію можна використовувати не тільки в якості протипів, але й для інтеграції у діючі механізми, системи. За міцністю вони можуть конкурувати з виробами, виготовленими за традиційними технологіями: наприклад, литтям під тиском.
Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш
3D Tech ADDtive співпрацює з:



































