Лазерне 3D сканування: для чого використовують різні типи 3Д скану?

Технологія лазерного 3D скану — це процес отримання точної тривимірної інформації про об’єкт (або декілька), де в якості джерела світла використовується лазер. Направляючи промінь на об’єкт, сканер створює та аналізує кілька мільйонів XYZ-координат. Потім їх переводять  у формат CAD або кольорової моделі.
Є декілька категорій лазерних пристроїв, які використовують для 3D сканування. Їх класифікують за:

  • типом технології. Це фазові, триангуляційні та часопролітні пристрої;
  • видом встановлення. Це настільні, портативні сканери та переносні (які працюють зі штативом);
  • параметрами робочої відстані. Моделі з малою відстанню (до 5 м, середньою (до 120 м та великою (до 2 км).

Для якої специфіки підходить кожен з видів 3Д сканування?

Часопролітні 3D сканери використовують для отримання даних з великої відстані. Принцип схожий  на роботу лазерного далекоміра. Тому такі моделі можуть знімати об’єкти з відстані до 1000 м, але найчастіше їх робоча відстань — в межах 5-300 м. 
Фазові 3Д сканери працюють на відстані від 1 до 50 м (інколи — до 120 м). Це найшвидші моделі лазерних сканерів: швидкість може сягати до 1 млн крапок за секунду. Разом з цим у них висока точність і роздільна здатність.
Триангуляційні лазерні 3Д сканери працюють за принципом направлення та повернення променів на датчик зображення вбудованої камери. Їх робоча відстань — менше 5 м, проте вони можуть працювати з малими об’єктами (від 1 см).

3D скан

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

Послуги 3D сканування в Україні
Наша компанія пропонує послуги лазерного 3D скану на статичному та мобільному обладнанні. Ми скануємо невеликі об’єкти у себе на виробництві, а також працюємо  з виїздом до вашого об’єкту. Можливі додаткові послуги: обробка результатів сканування, а також 3Д друк прототипів.
Заповніть заявку на сайті, щоб отримати відповіді на питання, обговорити співпрацю або замовити розрахунок вартості послуг. З вами швидко зв’яжеться досвідчений інженер компанії і надасть необхідну інформацію.

3D Tech ADDtive співпрацює з: