Промисловий 3D друк: можливості для виробників. 3D tech ADDtive

Високоточний промисловий 3D друк використовують у різних галузях виробництва. Технологію активно застосовують у США, Японії, Німеччині, Китаї. Українські промислові компанії теж зацікавлені у перевагах тривимірного друку. Це — можливість виготовляти прототипи, зразки, тестові моделі, деталі або майстер-моделі для лиття.

Переваги виробництва на 3Д принтері

Сучасний 3D друк у промисловості використовують для:

  • прискорення термінів розробки нової продукції. Тепер для отримання прототипу потрібно лише кілька годин;
  • здешевлення виробництва. 3D друк дешевший за лиття під тиском чи фрезерування;
  • виготовлення деталей з дуже складною геометрією, що було неможливим до появи технології 3Д друку;.
  • виключення впливу людського фактору. 3D принтер повторює комп’ютерну модель з точністю до кількох мікронів, і помилки виключені.

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

3D друк у промисловості: технології і матеріали
3D принтери здатні працювати з найширшим спектром матеріалів, що використовуються у виробництві. Вибір матеріалу та технології друку обумовлений властивостями, закладеними у проєкті. Декілька прикладів матеріалів, які використовують для виробництва на 3Д принтері:

Інженерний пластик
Промисловий 3D друк з використанням пластиків дає можливість отримувати міцні, зносостійкі вироби. Їх можна піддавати фізичному впливу, тестувати. Зазвичай із пластику друкують прототипи різних пристроїв, корпуси приладів, елементи конструкцій, деталі. Пластик — один з найдоступніших і найміцніших матеріалів для 3D друку у промисловості. 

Фотополімери
За допомогою фотополімерних матеріалів отримують деталізовані вироби. Матеріали підходять для виготовлення ливарних майстер-моделей, деталей складних збірних конструкцій, високоточних прототипів. Властивості надрукованих виробів відрізняються залежно від матеріалу: це може бути жаростійкість, прозорість, гнучкість, підвищена міцність.

Віск
Промисловий 3D друк з використанням воску підходить для створення так званих восковок: обладнання, необхідного для виготовлення виробів у медичній та ювелірній галузях. Зокрема, восковки використовують у стоматології.

Металевий порошок
3D друк у промисловості з використанням металу застосовують в автомобілебудуванні, енергетиці, аерокосмічній галузі, наукових дослідженнях. Металеві прототипи підходять для розробки нових вузлів та агрегатів, складних пристроїв. З їх допомогою розробляють і тестують нові системи двигунів, механізмів, елементів для літаків, автомобілів. 

Вигоди використання промислового 3Д друку
На відміну від класичних методів — наприклад виробництва на фрезерному верстаті ЧПУ — створювати новий виріб можна, не пошарово видаляючи зайвий матеріал заготівлі, а нарощуючи виріб шар за шаром.
Промисловий 3D друк — альтернатива промисловим серійним технологіям у випадках, коли використання традиційних методів економічно неефективне. Приклади: мініатюрні об’єкти, вироби зі складною геометрією, обмежений тираж, необхідність внесення змін до конструктиву кожної нової партії виробів.
Економічна ефективність виробництва на 3Д принтері ґрунтується на можливостях:
  • проектувати процес створення виробів ще на етапі моделювання. Будь-якої миті можна вносити корективи;
  • повноцінно випробувати майбутній виріб без великих вкладень капіталу, так як 3D друковані прототипи в багатьох випадках недорогі;
  • створювати цілісні вироби з такою геометрією, яка недоступна для альтернативних способів виробництва. Зокрема, це друк корпусу на 3D принтері, виготовлення складних деталей.


Зацікавив промисловий 3Д друк? Щоб проконсультуватися з інженером щодо вашого проєкту, заповніть форму зворотного зв’язку прямо зараз!

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

3D Tech ADDtive співпрацює з: