Фотограмметрія: у яких випадках застосовується?

Фотограмметрія — це спосіб отримання тривимірної моделі місцевості або об’єкта за допомогою серії двовимірних знімків та їх подальшої обробки у спеціальних програмах. Для цього обрану місцевість фотографують з різних точок — в тому числі й згори за допомогою дрону.
Отримані знімки завантажують у програму. Вона автоматично реєструє загальні точки між кожним фото та розраховує відстані між ними у системі координат XYZ. Результатом обробки стає хмара точок, яку переводять у формат тривимірної сітки. Якщо потрібно внести зміни в отриману модель — для цього теж є сучасні програмні рішення.

Сфери застосування фотограмметрії

За допомогою фотограмметрії вирішують наступні задачі:

  • розробляють точні геоінформаційні системи, плани і топографічні карти;
  • складають проєктну документацію для будівництва;
  • проводять археологічний аналіз місцевості;
  • слідкують за природними змінами на місцевості;
  • створюють цифрові моделі місцевості (наприклад, для подальшого друку макетів).

Фотограмметрію активно використовують у роботі архітектори, геодезисти, картографи, вчені, спеціалісти з виготовлення макетів.

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

Замовити послуги фотограмметрії в Україні
Компанія 3D TECH готова провести зйомки місцевості та створити її точну модель, використовуючи технологію фотограмметрії. Серед наших клієнтів — інженери-будівельники, геодезисти та інші спеціалісти, зацікавлені у вивченні всіх особливостей рельєфу майбутнього будівельного майданчика. Ми створюємо точну копію місцевості у зменшеному масштабі, яка ідеально підходить для аналізу.
Щоб проконсультуватися з інженером 3D TECH щодо вашого проєкту – заповніть форму зворотного зв’язку або зателефонуйте. Обирайте якісні послуги фотограмметрії від надійного українського підрядника 3D TECH!

3D Tech ADDtive співпрацює з: