Реставрація творів мистецтва

Як застосовувати 3D сканування, 3D друк, 3D моделювання для реставрації

Реставрація стародавнього артефакту до якого неможна доторкатись

Ситуація

Цей кейс — без перебільшення унікальний і ми раді, що він знаходиться у нашому портфоліо. Завдання було нестандартним і стало для нас певним викликом, який ми вдало реалізували.

Як виявилось, наш замовник працював із цінним антикваріатом, культурною спадщиною. Потрібно було створити реконструкції реліквії — давньої ікони, до якої навіть не можна доторкатись руками!

 

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

Аналіз

  1. Необхідно врахувати, що реліквія є старовинною і не знаходиться в ідеальному стані
    Тому робота видається складною одразу на етапі аналізу, адже для реконструкції потрібно зрозуміти, якою ікона була у первозданному стані.
  2. Оглянути та відсканувати об’єкт без можливості доторкатись до нього руками — справа не з найлегших.
  3. Ікона, хоча і давніх часів, але мале безліч малих за розмір та детальних об’єктів – це призводило до підбору матеріалів та обладнання яке будуть відповідати точності.

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

Виконання

Так як до реліквії не можна торкатись, ми прийняли єдине очевидне рішення — проводити сканування безпосередньо у стінах музею/собору, де знаходиться старовинна ікона. Колегами з Європи було проведено сканування об’єкту для створення його цифрової 3D моделі.

Після того, як ми завершили створення цифрової моделі ікони, ми розробили подальший план дії. Була визначена поетапність друкованих моделей з орієнтацією на подальшу роботу майстрів і перетворення пластикового виробу у точну копію ікони з благородних металів. Після узгодження всіх деталей, ми розпочали тестового друку елементів, аби можна було виявити, як вони будуть себе поводити у хімічній реакції.

3D модель була поділена на частини для друкування, а також зроблено полегшення у стиках для ефективнішої роботи.

Результат

За допомогою 3D скануванню та 3D друку ми створили точну копію старовинної ікони, яку б за інших умов реалізувати не вдалось, адже до неї навіть не можна доторкнутись. У підсумку, ми завершили пластиковий макет і передали його для подальшої роботи з ним.

3D Tech ADDtive співпрацює з: