Реставрація творів мистецтва

Як застосовувати 3D сканування, 3D друк, 3D моделювання для реставрації

Реставрація стародавнього артефакту до якого неможна доторкатись

Ситуація

Цей кейс — без перебільшення унікальний і ми раді, що він знаходиться у нашому портфоліо. Завдання було нестандартним і стало для нас певним викликом, який ми вдало реалізували.

Як виявилось, наш замовник працював із цінним антикваріатом, культурною спадщиною. Потрібно було створити реконструкції реліквії — давньої ікони, до якої навіть не можна доторкатись руками!

3D моделювання, 3D модель, візуалізація, 3D, 3D модель для принтера
Аналіз

1)Необхідно врахувати, що реліквія є старовинною і не знаходиться в ідеальному стані.

Тому робота видається складною одразу на етапі аналізу, адже для реконструкції потрібно зрозуміти, якою ікона була у первозданному стані.

2)Оглянути та відсканувати об'єкт без можливості доторкатись до нього руками — справа не з найлегших.

3)Ікона, хоча і давніх часів, але мале безліч малих за розмір та детальних об'єктів - це призводило до підбору матеріалів та обладнання яке будуть відповідати точності.
Підібравши матеріали та обладнання 3D друку, ми переходимо до етапу виконання.
Консультація з персональний експертом
Введіть свої контакти
*всі права захищені
Виконання

Так як до реліквії не можна торкатись, ми прийняли єдине очевидне рішення — проводити сканування безпосередньо у стінах музею/собору, де знаходиться старовинна ікона. Колегами з Європи було проведено сканування об'єкту для створення його цифрової 3D моделі.

Після того, як ми завершили створення цифрової моделі ікони, ми розробили подальший план дії. Була визначена поетапність друкованих моделей з орієнтацією на подальшу роботу майстрів і перетворення пластикового виробу у точну копію ікони з благородних металів. Після узгодження всіх деталей, ми розпочали тестового друку елементів, аби можна було виявити, як вони будуть себе поводити у хімічній реакції.

3D модель була поділена на частини для друкування, а також зроблено полегшення у стиках для ефективнішої роботи.

Консультація на рахунок вашого проєкту:

Результат

За допомогою 3D скануванню та 3D друку ми створили точну копію старовинної ікони, яку б за інших умов реалізувати не вдалось, адже до неї навіть не можна доторкнутись. У підсумку, ми завершили пластиковий макет і передали його для подальшої роботи з ним.