3D принтер лазерного спікання: принцип роботи та переваги

Технологія SLS — селективне лазерне спікання — одна з найпоширеніших. SLS принтер працює за принципом точкового плавлення матеріалу лазерним променем. Для друку використовують поліестери та поліпропілени, а також пластики з додатковими компонентами. Серед переваг друку на SLS 3D принтері: відсутність підтримок, реалізація проєктів будь-якої геометричної складності, можливість одночасного друку декількох виробів, надійні експлуатаційні властивості готових моделей.

Як працює SLS принтер?

Будь-який 3Д принтер SLS — компактний настільний або великий промисловий — працює за технологією пошарового плавлення порошку потужним лазером. Плавлячи матеріал шар за шаром в передбачених проектом точках, обладнання формує тривимірну конструкцію будь-якої форми

  1. Друк на SLS 3D принтері починається з нагрівання бункеру для порошку та зони нарощування. Температура — нижча за точку плавлення матеріалу. Спеціальне лезо розподіляє тонкий шар порошку по робочій платформі.
  2. Лазерний промінь сканує контур наступного шару та спікає частинки порошку. Щоб гарантувати повне затвердіння деталі, обладнання проводить сканування всього поперечного перерізу виробу. Коли шар готовий, платформа опускається вниз на товщину одного шару, і лезо покриває поверхню новою порцією порошку. Така послідовність дій повторюється до повного завершення друку.
  3. Одразу виймати модель не треба: температура у бункері має знизитись. Процес охолодження триває до 12 годин: це залежить від моделі принтеру і матеріалу для друку. Порошковий 3Д принтер формує виріб, який потребує постобробки. Після вилучення деталі з камери видно, що вона оповита шаром неспеченого порошку. 
  4. Модель треба очистити за допомогою компресорної станції чи будь-якої іншої струменевої техніки. Залишки не спеченого порошку оператор передає на переробку: їх можна використати для наступного циклу друку. Після очищення модель можна використовувати за призначенням або надати їй додаткових властивостей: наприклад, відшліфувати поверхню.

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

Переваги технології SLS
Сучасні SLS принтери допомагають створювати деталі, в яких поєднуються дрібна деталізація з довговічністю та міцністю, гнучкістю та стійкістю до температурних перепадів. Якщо порівнювати прототипи, отримані за допомогою технологією SLS з деталями, надрукованими на FDM і SLA принтерах — останні більш крихкі, занадто гнучкі, не такі деталізовані (бо є ризик деформації під час створення дрібних деталей).
Завдяки своїм перевагам порошковий 3Д принтер використовують у галузях, для яких важлива максимальна точність готових виробів. Це ракето- та літакобудування, медицина, електроніка, військова сфера. За допомогою 3Д принтерів SLS друкують:
  • функціональні прототипи;
  • моделі для аналізу дизайну;
  • невеликі виробничі партії;
  • кінцеві споживацькі товари;
  • тестові зразки.
Чи варто купувати SLS принтер?
Будь-який 3Д принтер SLS — дороге обладнання. На промисловий 3D принтер лазерного спікання ціна починається від декількох сотень тисяч гривень. Додаткові витрати: на обладнання для постобробки та на матеріали. Інвестиції будуть виправдані лише у разі інтенсивного використання. Тому купувати принтер для потреб компанії треба, коли мова йде про постійну необхідність. Це може бути виготовлення невеликих тиражів кінцевих виробів, розробка нової продукції. В інших випадках вигідніше передати послуги 3Д друку на аутсорс.
Цікавить друк на 3D принтері SLS? Щоб проконсультуватися з інженером щодо вашого проєкту, заповніть форму зворотного зв’язку прямо зараз!

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

3D Tech ADDtive співпрацює з: