3Д принтер для виробництва: де і як використовують обладнання

Зараз 3Д принтер для виробництва використовують на всіх етапах: від проєктування до виготовлення виробів кінцевого споживання. Технології тривимірного друку однаково поширені серед представників різних видів бізнесу. Друк можна замовляти на аутсорсі: це позбавляє компанії від великих затрат.
 

Для чого потрібні 3Д принтери на виробництві?

Виробничий 3Д принтер використовують для створення тривимірних моделей. За допомогою них можна:

  • оцінювати дизайн і конструкцію виробів, які знаходяться у розробці;
  • перевіряти збирання та працездатність конструкцій;
  • створювати прес-форми і штампи для лиття;
  • виготовляти оснащення для виробничих процесів;
  • отримувати готові деталі механізмів, корпуси виробів;
  • друкувати споживацькі та інші товари для використання.

Використання 3Д принтера для виробництва дає кілька переваг. Це висока точність моделей, помірна собівартість (яка дозволяє виготовляти необхідну кількість прототипів), оптимальна швидкість, великий вибір матеріалів для друку.

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

Напрямки використання виробничих 3D принтерів
Великі промислові та компактні настільні 3Д принтери використовують для вирішення різних потреб виробників. Розглянемо найбільш актуальні.

Ливарне виробництво
Використовуючи виробничий 3Д принтер, створюють майстер-моделі з полімерів. Висока точність і отримання готового виробу за декілька годин — основні переваги. Технологія тривимірного друку гарантує 100% відповідність майстер-моделі проєкту.

Прототипування
Просте і недороге виробництво прототипів дає необмежені можливості для створення і проєктування нових виробів. Прототипи, отримані методом 3Д друку, дешевші за аналоги, створені методами лиття або фрезерування.

Функціональне тестування
Для будь-якого виробництва виготовлення елементів в одному екземплярі — дорогий процес. Але він необхідний для оцінки характеристик виробу, перевірки навантажень, аналізу на помилки. 3Д принтер для виробництва здешевлює процес отримання тестових зразків.

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

Технології та матеріали для виробничого 3Д друку
3D принтери можуть працювати з різними матеріалами, властивості яких актуальні для виробничих задач і процесів. Вибір матеріалу залежить від експлуатаційних задач, поставлених перед виробом. Зокрема, це:

  • інженерний термостійкий пластик для 3Д принтера використовують для отримання зносостійких міцних виробів. Вони підходять для тестування, бо витримують фізичний вплив. Зазвичай з пластику друкують прототипи, деталі конструкцій, корпуси. Найбільш поширена технологія друку — FDM;
  • фотополімери. Забезпечують точну деталізацію та відповідність параметрам. Матеріали використовують для друку майстер моделей і прототипів зі складною конструкцією. Можна обирати фотополімер з необхідними властивостями: наприклад, стійкістю до високих температур або прозорістю. Технології друку: SLA, MJM;
  • метал. Виробничі 3Д принтери, які друкують деталі з металевого порошку, користуються попитом в автомобілебудуванні, аерокосмічній промисловості, енергетиці. Тривимірний друк використовують для розробки та тестування нових деталей і систем. Технологія — DMS.

Чи можна назвати 3Д друк у виробництві економічно обґрунтованим? Відповідь залежить від поставлених задач та інтенсивності виготовлення прототипів і деталей. Для великих компаній з активними виробничими процесами може знадобитися власне 3Д обладнання. Іншим виробникам вигідніше звертатись за послугами 3D друку до підрядників.
Цікавить друк на 3Д принтері для виробництва? Щоб проконсультуватися з інженером щодо вашого проєкту, заповніть форму зворотного зв’язку прямо зараз!

3D Tech ADDtive співпрацює з: