3Д друк поліамідом: особливості матеріалу і технології

Поліаміди (нейлони) — пластики, які входять до складу високомолекулярних сполук. Матеріал має природне походження, проте в промисловості застосовують виключно синтетичні варіанти. Один з варіантів використання — 3Д друк поліамідом.

Поліамід у сфері 3D друку: характеристики матеріалу

Більшість поліамідів — це термопластичні полімери, для яких властиві: міцність, жорсткість, в’язкість, стійкість до зовнішніх впливів. Нейлон здатний взаємодіяти з повітрям та поглинати вологу. Коефіцієнт вологопоглинання впливає на довговічність та морозостійкість готової продукції. Показники стійкості до температурних факторів, вологи, сонячного проміння також залежать від хімічного складу конкретної марки поліаміду.

Нейлон для 3Д друку має такі властивостi:

 • міцність, гнучкість, довговічність — високі;
 • складність використання — середня;
 • температура для 3Д друку — 240-260 °C;
 • температура стола принтера — 70-100 °C;
 • деформація — значна;
 • розчинність — нерозчинний;
 • харчова безпека — залежно від даних виробника матеріалу.

Види поліамідів для 3Д друку

Nylon 3D друк ведуть, використовуючи різні за властивостями матеріали. Розглянемо деякі з них.

Вуглеценаповнений нейлон (PA-CF)
Екологічно чистий матеріал, який складається з нейлону на вуглецевого волокна. Друк з цього матеріалу простий, без шкідливих викидів та неприємного запаху. Поверхня матова, вироби відрізняються жорсткістю та твердістю, зносостійкістю. Деформується при температурі 120°C. Вуглеценаповнений нейлон підходить для друку промислових компонентів.

Склонаповнений нейлон (PA-GF)
Матеріал, армований скловолокном. У порівнянні зі 100% нейлоновими нитками, більш міцний, жорсткий і термостійкий. Склонаповнений нейлон менш чутливий до впливу вологи.

Полікарбонат (6-PC)
Полікарбонат для 3D друку використовують з метою отримання міцних та стійких виробів. Матеріал — один з найміцніших для тривимірного друку. Він витримує температуру до 110°C, забезпечує довготривалу експлуатацію надрукованої продукції в зовнішніх та внутрішніх умовах. Ще полікарбонат прозорий, тому є основою для створення дисплеїв електронних приладів, куленепробивного скла. Нитка полікарбонату для 3Д друку гігроскопічна: вона може поглинати вологу з повітря. Тому матеріал і вироби треба зберігати в сухому місці.

Замовте 3D послуги на сайті ADDtive

3D друк з поліаміду: переваги і недоліки
Нейлон має найвищий рівень адгезії між шарами (у порівнянні з іншими матеріалами для 3D друку). Тому поліамід підходить для виготовлення деталей з високою механічною міцністю. Серед переваг матеріалу:
 • підвищена міцність на розрив;
 • стійкість до стирання;
 • можливість регулювання показника гнучкості (залежно від густини заповнення деталі);
 • простота фарбування (у тому числі можна друкувати вже фарбованою ниткою поліаміду);
 • можливість переробки та повторного використання.
Основні недоліки поліаміду: гігроскопічність та складність побудови. Зберігати матеріал треба в особливих умовах: в сухому місці, з силикогелем. Якщо температура 3D друку поліамідом перевищує 300°C, можливі викиди токсичних речовин. Готові вироби поглинають вологу. Проте можна захистити поверхню лаком.Друк поліамідом: технології і можливості
Пошаровий FDM друк поліамідом використовують для виготовлення великого спектру виробів. Найчастіше така методика підходить для дрібносерійного виробництва деталей, а також друку прототипів.
SLS друк поліамідом підходить для створення виробів зі складною геометрією. Цей порошковий 3D друк використовують для створення точних прототипів, об’єктів з рухомими частинами, форм для лиття, інженерних та будівельних деталей.
Зацікавив 3D друк поліамідом? Щоб проконсультуватися з інженером щодо вашого проєкту, заповніть форму зворотного зв’язку прямо зараз!

Щоб дізнатись більше про 3D друк прочитайте наш

3D Tech ADDtive співпрацює з: