ADDtive 3D друк

Співзасновника
3D TECH GROUP

Павло Єсип

Мене звати Павло Єсип і я обіймаю посаду співзасновника 3D TECH GROUP, інженера та фаната 3D технологій)

- Чим займаєтесь в компанії?

Моїм основним обов'язком є стратегічна робота. А також я веду складні інженерні проекти. Це декілька денний або великогабаритний друк. Або складна геометрія.
Тобто всі проекти де складність 4-5 днів та більше. Частково як виконавець. Частіше як консультант. Це може буде як наладка обладнання так і підготовка файлів.

- Ваша особиста історія: як ви прийшли до 3D друку?

Я навчався в академії друкарства у Львові. Те що я навчався в академії друкарства та зараз займаюсь 3D друком це співпадіння. Але гарне співпадіння. Милозвучне.

Отже я вчився в академії друкарства і попутно працював на Львівському інструментальному заводі. Керував чотирьох осьовими ЧПУ станками. Це мій інженерний бекграунд. Ми виготовляли прес-форми для взуттєвої промисловості з алюмінію. По факту це пов'язано з тим, чим я зараз займаюсь.

У мене був станок розміром з кімнату в який ми закидували 50-ти або 70-ти кілограмові заготовки алюмінію і він на виході давав певну форму по якій потім робиться взуття.
Зараз ми працюємо з 3D принтерами - логіка вся та сама. Він рухається по заданим координатами, він менше та компактніше, а головне безпечніше. Адже він не бризне в тебе СОЖем (рідина для охолодження), мені особисто він завжди пахнув каштанами)
Та і вони набагато няшніші ніж здоровенні промислові станки.

Отже працював я за тими станочками. Але сталось так, що я мав піти з тієї сфери. А мій брат каже: " В тебе такий інжерений бекграунд, що ти чув про 3D принтери?".
А я йому кажу: " Це просто няшні маленькі ЧПУшки".

Він запитав мене чи хочу я спробувати щось друкувати. Я погодився і десь так у нас і з'явились перші принтери.
Спочатку це було просто по фану. Уяви собі що ти був би машиністом великого потягу, а потім хтось приніс тобі маленьку супер деталізовану модельку твого потяга. І ти собі бавишся таким маленьким клоном.
В мене з 3D принтерами така ж історія. Після великих ЧПУ станків, вони здаються маленькими та прикольними.

- Професійні мрії на майбутнє?

В мене в планах є 3D ферма. І щоб якомога більше людей долучилося до 3D друку. Я хочу щоб люди зрозуміли, що 3D друк це тема. Але головне це не сама технологія, а можливості які вона відкриває.

- Порадьте цікаву книгу або фільм про адитивні технології?

Є дуже прикольна книга - 3d printing handbook. Все хочу її собі купити але ніяк руки не доходять. Якщо хтось хоче подарувати, то буду вдячний. Це детальна книга про 3D друк.
Ремарка: "25.03.2020 книжка була подарованою"