Заповніть форму
Зателефонуйте нам за номером +380675190480 та зверніться зі своїм запитом до експерта із 3D технологій.
Ваші дані захищені. Ця форма повністю безплатна.

SLS технологія 3Д друку: суть, переваги та сфери застосування

3D друк SLS (Selective Laser Sintering або селективне лазерне спікання) — найбільш поширена адитивна технологія. Принцип базується на точковому спіканні лазерним променем пластикових порошків з різними додатковими компонентами. Потужність лазера в сучасних принтерах становить від 30 до 200 Вт.
Процес 3D друку за технологією SLS
Робота починається з розігрівання матеріалу до температури, наближеної до точки плавлення. Це необхідно, щоб підготувати порошковий 3D принтер до швидкої роботи. Наступні етапи:
 1. Порошок подається до камери побудови та розрівнюється валиком до товщини мінімально можливого шару.
 2. Промінь лазера спікає шари порошку у точках, які співпадають з перетином 3Д моделі.
 3. Подається наступний шар порошку, а камера побудови трохи опускається. Процес повторюється аж до отримання готового виробу.
SLS 3D друк ведеться на принтерах з гнучкими налаштуваннями. Залежно від проєкту, регулюються параметри температури, глибини, часу впливу. Є можливість налаштувати роботу тільки з перехідними межами або ж вести спікання по всій глибині виробу. Після завершення 3Д друку може знадобитися постобробка виробу: шліфування або полірування. Але сучасний 3D друк методом SLS забезпечує гладкість поверхонь, тому потреба у постобробці найчастіше не виникає.

Де використовують 3D друк SLS?
Технологію селективного лазерного спікання використовують у таких галузях:
 • машинобудування;
 • авіакосмічна промисловість;
 • будівництво;
 • ливарництво;
 • архітектура;
 • дизайн;
 • мистецтво.
Зокрема, 3D друк SLS використовують для виготовлення функціональних прототипів, малосерійної продукції, моделей (форм) для лиття, деталей обладнання, а також труб, шлангів, ізоляційних шайб, прокладок.

SLS, технологія 3Д друку, суть, переваги та сфери застосування, 3д прінтер купити, 3д друк, слс друк, слс, слс деталь

Замовте 3д послуги на сайті ADDtive 

Щоб дізнатись більше про 3д друк прочитайте наш БЛОГ

Переваги технології SLS
Головна особливість селективного лазерного спікання — можливість друкувати вироби зі складною геометрією без підставок для підтримки. Цю функцію виконує сам матеріал друку: порошок, на який не вплинув лазерний промінь. Ця особливість полегшує процес друку складних деталей, які неможливо виготовити стандартними методами. Виключений ризик пошкодження готового виробу. Є можливість оптимізувати виробничі витрати.
Інші переваги SLS технології:
 • після завершення друку можна зібрати порошок, що залишився: до 50% матеріалу підходить для повторного використання;
 • доступний друк одразу декількох виробів: тому SLS вважають найкращою технологією для серійного виробництва.
Для 3D друку за технологією SLS використовують пластикові порошки з додатковими компонентами:
 • поліамідні порошки (PA11, PA12, TPU);
 • модифіковані порошки (склонаповнені, керамонаповнені);
 • BIO-сумісні поліаміди.
Вибір матеріалів великий: є можливість отримати прототип з необхідними характеристиками витривалості, температурної стійкості, міцності. Так як матеріал в процесі друку проходить повне розплавлення, швидкість виготовлення висока: в середньому 20 мм/год. Для порівняння: середня швидкість друку за SLA-технологією — 5 мм/год.
У сучасних 3Д принтерів — великі камери побудови: до 1 метра. Тому за необхідності можна надрукувати великий виріб або одночасно отримати невелику партію. У готових прототипів — якісні механічні характеристики. Вони міцні, гнучкі, термічно стабільні, деталізовані. Тому отриману продукцію можна використовувати не тільки в якості протипів, але й для інтеграції у діючі механізми, системи. За міцністю вони можуть конкурувати з виробами, виготовленими за традиційними технологіями: наприклад, литтям під тиском.

3D Tech ADDtive співпрацює з: 
Ще більше статей!
Залишіть свій Email, щоб отримувати актуальні новини по статтях та нові пропозиції 
Натиснувши кнопку ви погоджуєтесь з умовами - ваші персональні дані у безпеці