Заповніть форму
Зателефонуйте нам за номером +380675190480 та зверніться зі своїм запитом до експерта із 3D технологій.
Ваші дані захищені. Ця форма повністю безплатна.

3D технології для скульптур та мистецьких витворів
частина друга

Як застосовувати 3D сканування, 3D друк, 3D моделювання для скульптур, реставрації, покращення сприйняття та для спрощення роботи
Реставрація творів мистецтва
Реставратори мистецтва використовують 3D-сканування для оцінки антикваріату до реставрації.
За допомогою цифрових файлів - використовуючи вцілілі частини для відновлення елементів
які вже невідворотно втрачені, щоб погодити усі деталі та мінімізувати ризики.
3D сканування скульптури
За допомогою використання 3D друку друкується модель втраченого елементу для контролю якості та попередньої візуалізації.Після фінальних погоджень 3D друкований прототип можна використати або як готове реставраційне рішення або відправну точку для майбутньої реставрації.
Завдяки таким послідовним діям та підходу з використанням нових технологій ми можемо прийти до абсолютно вищих стандартів якості у реставрації творів мистецтва.

Читайте детальну інформацію про реставрацію у цій статті.
Як зміниться ваша робота з використанням 3D сканування?
Поділіться своїми думками
*всі права захищені

3D сканування мистецтва. Поради експерта

3D-сканування - це найшвидший спосіб перетворити реальний об'єкт у 3D модель, при цьому є деякі важливі речі які слід враховувати в цьому процесі.

Поради від експерта з сканування по підготовці об'єкта до 3D сканування:

  • Всі отвори мають бути доступні для сканування - особливо якщо потрібно передати їх геометрію та розміри.
  • У наскрізних отворах невеликого розміру(від 4 до 12см) потрібно додати перегородку - це унеможливить виникнення артефактів під час сканування, її ж вилучимо при подальшій роботі з файлом.
Уточнити деталі проекту у персонального експерта:
Консультація з персональний експертом
Введіть свої контакти
*всі права захищені
  • Сканований об'єкт повинен мати матову текстуру або можливість бути обробленим спреєм що матує - тальком (який надалі витирається звичайною серветкою) - щоб унеможливити похибки через наявність блискучих поверхонь під час сканування.
  • Об'єкт має перебувати у затіненому місці без потрапляння прямих сонячних променів на нього - яскраве освітлення може призвести до неякісного 3D сканування
3D сканування на замовлення
  • Навколо об'єкту повинно бути мінімум 1.5 метри вільного простору для коректної роботи сканера й експерта який з ним працює.

Фотограмметрія у творчості
Вибір типу сканування залежить у більшості від самого об'єкту та його складності.У окремих випадках з великими об'єктами доцільно використати фотограмметрію:

Це допоможе реставраторам оцінити руйнування і стан скульптури. Чим детальніше скульптура буде реалізована у цифровому форматі - тим легше буде дати оцінку і відреставрувати скульптуру.

Якщо використати метод фотограмметрії - отримуємо інформацію про саму модель і зможемо зробити 3D файл, проте без текстури.Для передачі текстури без 3D сканування скульптур не обійтись.
львів фотограметрія
Початок процедури фотограмметрії: об'єкт з усіх сторін оцифровується для збереження цифрового сліду/хмари точок. В залежності від задачі кількість знімків у процедурі може змінюватися. Головна умова чим більше та детальніше були оцифровані візуальні дані при фотограмметрії тим на виході ми отримаємо більш детальну модель з усіма наявними на ній елементами та художніми рішеннями.
Після зчитування усіх оцифрованих даних, очищення їх від усіх артефактів та ручного доведення до прийнятного стану отримуємо цифрову модель яку можна використовувати для виробництва, реставрації або художнього покращення.
Консультація на рахунок вашого проєкту:
Перетворити ескіз у 3D модель.
Масштабування
По готовому ескізу за допомогою програм для 3D моделювання створюється цифрова 3D модель на комп'ютері. Коли вона готова її можна помістити у візуалізацію або роздрукувати на 3D принтері.

Створюємо скульптуру з глини, потім з допомогою 3D сканера для мистецтва скануємо скульптуру та перетворюємо її у цифровий файл.

Оцифрованій і змодельованій скульптурі можна задати будь-який розмір:

Можна виготовити модель з глини розміром у 23 см щоб проробити найдетальніші за задумом автора місця і зменшити її до 3 см - це полегшить працю скульптора та прискорить процес виготовлення нової скульптури. У іншому випадку можна змасштабувати скульптуру з 7 сантиметрів до 3 метрів - що також дає нові простори для креативу.

Із цифрових моделей ви можете створити власну цифрову бібліотеку скульптур

У першій частині статті читайте: Покращення візуального сприйняття робіт, Цифрові моделі та лиття бронзових скульптур